دانلود کتاب آدم های معمولی اثر کریستوفر براونینگ

18,000تومان

آدم‌های معمولی (Ordinary Men) - انگلیسی

کتاب آدم‌های معمولی با یک نگاه کتاب تاریخی حساب میشه اما در نگاهی دیگه داستانه. داستان واقعی گردان پلیس ۱۰۱ آلمانه. سال ۱۹۴۲ این گردان هم مسئول تیراندازی گسترده به یهودیان شد و هم مسئول جمع‌کردن یهودیان برای اعزام به اردوگاه‌های کار اجباری در لهستان. کریستفر براونینگ نویسنده کتاب آدم‌های معمولی نشون می‌ده که بیشتر مردان گردان RPB 101، نازی‌های متعصب نبودند. افراد طبقه متوسطی بودند که آمیزه‌ای از انگیزه‌ها باعث شده مرتکب این قساوت‌ها بشن. انگیزه‌هایی که در شرایط معمولی یک جامعه تائید شده هستن. مثلا انطباق‌ پذیری یا حرف شنوی از مافوق. همین ویژگی‌ها آدم‌های معمولی رو به چیزی تبدیل می‌کنه که از خشن‌ترین جنایت‌ها لذت می‌برن.

چرا کتاب “آدم‌های معمولی” را پیشنهاد می‌کنیم؟

خیلی وقت‌ها در کتاب تاریخی به فجایع انسانی که نگاه می‌کنیم، فکر می‌کنیم ما اگر بودیم رفتار متفاوتی ازمون سر می‌زد در این شرایط. تصور می‌کنیم این فجایع نتیجه‌ی مدیریت و عملکرد کسانیه که ذاتشون با ما فرق داره و آدم‌هایی که همراه میشن با این سیستم‌ها چاره‌ای جز فرمان‌بری نداشتن. اما کتاب آدم‌های معمولی بهمون نشون می‌ده که چقدر فکرمون اشتباهه. هم مدیریت این فجایع دست آدم‌های معمولی بوده و هم، حداقل بعضی وقت‌ها، اونایی که همراهی کردن انتخاب کرذن که در اعمال این خشونت مشارکت کنن. سؤالی که باید باهاش روبه‌رو بشیم اینه که اگر آدم‌های معمولی می‌تونند به قاتلانی خشن تبدیل بشن، ما از کجا مطمئنیم اگر در شرایطش قرار بگیریم از آدم‌های خوب قصه خواهیم بود؟ شاید بهتر باشه گاهی با این نگاه بریم سراغ کتاب تاریخی.نویسنده‌ کتاب “آدم‌های معمولی” کیست؟

کریستفر براونینگ در امریکا متولد شد و تا مقطع دکترا در رشته‌ی تاریخ تحصیل کرد. براونینگ پایان‌نامه دکتراش رو با موضوع «راه حل نهایی و وزارت امور خارجه آلمان» نوشت، و بعدها از این پایان‌نامه، کتابی هم منتشر کرد.

کریستفر براونینگ پس از تحصیل در دانشگاه کارولینای شمالی استاد تاریخ شد و الان به عنوان متخصص هولوکاست شناخته می‌شه. براونینگ هم کتاب‌هایی در زمینه هولوکاست نوشته و هم در چندین دادگاه مرتبط با هولوکاست، مثل دادگاه دوم ارنست زندل (۱۹۸۸) Ernst Zündel، به عنوان شاهد متخصص حضور داشت.

  • مشخصات
  • نظرات
نویسنده کریستوفر براونینگ
سال انتشار 1992
تعداد صفحات 298
انتشارات Penguin Books
زبان انگلیسی
برچسب ها کریستوفر براونینگ

شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

منتخب پرفروش ترین کالاها

در خبرنامه ما مشترک شوید

با عضویت از آخرین اخبار و محصولات ما مطلع شوید

انجام شود ؟ متن پیغام تاییدی که به کاربر نشان داده می شود
متاسفانه انجام نشد متن پیغام تاییدی که به کاربر نشان داده می شود